Poniedziałek 20 Maj 2024
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • red style
  • grey style

Czytniki kodów kreskowych


Oferujemy urządzenia służące odczytaniu informacji zawartych w kodzie kreskowym umieszczonym na danym produkcie. Sprzęt wykorzystywany jest w celu szybkiej identyfikacji danego przedmiotu. Czytniki kodów kreskowych zdecydowanie usprawniają pracę w wielu różnych miejscach. Znajdują zastosowanie m.in. w bibliotekach, sklepach czy magazynach.

W zależności od rodzaju urządzenia są w stanie odczytać informacje zawarte w jednowymiarowym (1D) lub dwuwymiarowym kodzie (2D). Rozwiązania te różnią się od siebie przede wszystkim ilością danych jakie mogą być na nich umieszczone: kod 2D pomieści znacznie więcej informacji, ale jest niestety mniej odporny na uszkodzenia.

Przy doborze urządzeń należy przede wszystkim jasno określić miejsce przeznaczenia oraz sposób obsługi (stacjonarny lub przenośny). Ponadto warto zwrócić uwagę na to, jakie kody odczytuje dany model oraz na to, jak konkretny sprzęt radzi sobie z uszkodzonymi czy wyblakłymi kodami.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów czytników kodów kreskowych posiadających różne właściwości, w tym modele:

Laserowe
Jest to obecnie najbardziej rozpowszechniony rodzaj urządzenie. Tego typu modele mogą odczytywać tylko i wyłącznie kody 1D, natomiast ich niewątpliwymi zaletami są bardzo duża precyzja odczytu nawet z dużej odległości oraz możliwość używania w nasłonecznionych miejscach – linia lasera widoczna jest w każdych warunkach oświetlenia.

2D
Czytniki kodów kreskowych 2D zostały stworzone, aby odczytać pasma zawierające większą ilość informacji. W odróżnieniu od skanerów 1D pobierają one szerszy obraz potrzebny do odczytania informacji, a ponadto mogą odczytać kod 2D niezależnie od kierunku ułożenia kodu (z góry, dołu lub boków). Przyszłość magazynowania zdecydowanie należy do tego typu urządzeń.

Wieloliniowe
Wieloliniowe modele skanerów bardzo często można spotkać w super- i hipermarketach. Są to tak naprawdę wersje laserowe, które posiadają więcej linii lasera, pozwalających na skanowanie kodu 1D z różnych stron. Niektóre modele mogą zawierać nawet ponad 100 linii lasera. Daje to możliwość odczytania danych z właściwie dowolnej strony.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:
Nazwa Opis  
LS1203
Czytnik ręczny LS1203 firmy Symbol Technologies to wysokiej jakości skanowanie laserowe, łatwość... więcej...
Heron
Heron czytnik zawierający funkcję, które zachwycą każdego. Idealny do zastosowań odczytu na odległości... więcej...
DS4208-HC
Model DS4208-HC rejestruje kody paskowe 1D i 2D stosowane dla celów przydzielania leków na identyfikacyjnych... więcej...
Touch TD1100
Touch TD1100 to seria czytników kontaktowych, stanowią one rozwiązanie dla klientów, którzy wymagają... więcej...
DS4208
Skaner Motorola DS4208 charakteryzuje się wysoką prędkością typową dla laserowych skanerów kodów... więcej...
QuickScan Series
QuickScan I Series liniowa technologia obrazowania do czytania 1D/Linear kodów kreskowych. Te ekonomiczne... więcej...
DS9208
Niezależnie od tego, czy chcesz skanować kody kreskowe wydrukowane na papierze, czy też wyświetlone... więcej...
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>
Slot Deposit Pulsa Tanpa Potongan, slot pulsa, slot pulsa tanpa potongan, Situs Slot Gacor, Slot deposit pulsa